nic (1K)

František Peštál
Modřínová 600/1
674 01 Třebíč
TEL: +420 603814302
FAX: +420 568822187
fpestal@atlas.cz

Může Vás zajímat

Bydlete Na Vyhlídce

Bydlení v nové lokalitě na okraji obce Rudíkov cca 10min cesty od Třebíče a Velkého Meziříčí. www.vyhlidkarudikov.cz

Bydlete Na Vyhlídce

Nízkoenergetické domy

Postavte si nízkoenergetický dům systémem MED. Bližší informace získáte na www.pejchal.cz

Nízkoenergetické domy

Stavební spoření

Co je stavební spoření?

"Stavební spoření" je spoření které se uzavírá na předem danou cílovou částku s výhodnou úrokovou sazbou, státní finanční podporou a výnosem osvobozeným od zdanění. Daňové osvobození a státní podpora je poskytována pouze fyzickým osobám. Součástí stavebního spoření je i výhodný úvěr za předem danou a pevnou úrokovou sazbu.

Jak vysoká je státní podpora a co je podmínkou pro její získání?

Státní podpora je v současné době poskytována ve výši 15% z ročně uspořené částky, max. však 3.000,-Kč za rok. Tomu odpovídá roční úložka na stavební spoření ve výši 20.000,-Kč. Toto platí pro stavební spoření uzavřené od 1.1.2004, stavební spoření uzavřené před tímto datem jsou podporovány státní podporou ve výši 25%, max. 4.500,-Kč/rok. Podmínkou získání státní podpory je dodržení minimální doby platnosti smlouvy o stavebním spoření. U smluv uzavřených od 1.1.2004 je tato doba stanovena na 6 let, u starších smluv stačilo spořit 5 let.

Lze vybrat spoření před 6-tým, respektive 5-tým rokem?

Stavební spoření se většinou uzavírá na dobu neurčitou, lze jej tedy kdykoliv vypovědět. Pokud bude spoření ukončeno před uplynutím minimální doby, státní podpora nebude vyplacena a klient obdrží pouze úrok a to i ze státní podpory. Za nedodržení minimální doby si stavební spořitelny většinou účtují poplatek. Pokud bude ke stavebnímu spoření poskytnut úvěr a naspořená částka bude použita účelově, tedy na bydlení, dojde k vyplacení státní podpory i při nedodržení minimální doby. Na druhou stranu platí, že spoření nemusí být po uplynutí minimální doby ukončeno a může pokračovat dál za původních podmínek.

Kdy je možné čerpat úvěr ze stavebního spoření?

Pro poskytnutí úvěru ze stavebního spoření platí určité podmínky. Tou první je naspoření nim. 40% z cílové částky, dále minimální doba spoření dva roky a hlavně splnění tzv. parametru spoření či hodnotícího čísla, které musí splňovat určitou hodnotu kterou stanoví stavební spořitelna. Pokud není některá z těchto podmínek splněna není nic ztraceno a lze využít tzv. překlenovacího úvěru a to kdykoli po založení spoření.

Na co lze použít úvěr ze stavebního spoření?

Úvěr ze stavebního spoření, stejně jako překlenovací úvěr je možné použít na investice spojené s financováním bydlení, převážně na koupi nemovitosti, výstavbu nemovitosti, rekonstrukce nemovitostí, vypořádání spoluvlastnických a dědických podílů, refinancování úvěrů a půjček, refinancování vlastních peněz investovaných do nemovitostí, odkoupení družstevních podílů bytového družstva, atd.

Využitím našich služeb získáte komplexní přehled o stavebních spořitelnách a jejich produktech, nalezení ideální formy financování Vašeho záměru s nejnižší úrokovou sazbou a minimem poplatků. Navíc ušetříte spoustu času při zkoumání rozdílných a stále se měnících podmínek úvěrových produktů stavebních spořitelen.

 

Get Adobe Flash player